MUSIKMESSE FRANKFURT 2019

21.03.2019

2.-5. dubna 2019 Veletrh hudebních nástrojů, hudební produkce a obchodních kontaktů
v hudebním průmyslu

Ve čtyřech dnech veletrhu se každé jaro ve Frankfurtu nad Mohanem setkávají výrobci a obchodníci, profesionální, poloprofesionální i amatérští hudebníci, aby se seznámili s nejnovějšími výrobky a inovacemi - od klasických nástrojů, akustických, elektrických a basových kytar, žesťových, dřevěných dechových nástrojů, perkusí a keyboardů k elektronickému vybavení, počítačového hardwaru a softwaru. Na rozdíl od jiných hudebních veletrhů Musikmesse prezentuje kompletní škálu výrobků hudebního odvětví.

Rozhodně byste si neměli nechat ujít zahajovací koncert první den veletrhu, na kterém vystoupí světoznámí mladí pianisté. Během veletrh bude také uděleno několik významných cen pro osobnosti ze světa hudby i školní hudební skupiny.

Mezi vrcholné eventy doprovodného programu veletrhu Musikmesse 2018 patřili "Drum Camp" i "Guitar Camp", v rámci kterých mají návštěvníci příležitost si poslechnout vystoupení světoznámých umělců. Největším zážitkem jsou nepochybně malé zvukotěsné kabiny, díky nimž se návštěvníci dostanou k oblíbeným hudebníkům daleko blíže než v koncertní hale. Umělci posléze odpoví i na otázky týkající se jejich sestav a techniky a dojde i na autogramy a fotky. Mezi kytaristy se objevili například Jeff Waters (Annihilator), Tom Longworth (Robbie Williams) nebo Jen Majura (Evanescence), mezi bubeníky pak Ash Soan (Adele, Billy Talent), Karl Brazil (Robbie Williams, James Blunt) nebo Will Hunt (Evanescence).